Tiekėjai

VIGRIMA daug dėmesio skiria žaliavos kokybei. Savo produkciją įmonė gamina iš dviejų rūšių žaliavos - lietuviškos ir rusiškos medienos. VIGRIMA turi užtikrintą ilgalaikį žaliavos resursų tiekimą ir iš Rusijos, ir iš Lietuvos. 

Medienos savybės priklauso nuo regiono klimato, dirvožemio. Pušys gerai auga sausame Vidurio Rusijos dirvožemyje, o eglėms patinka drėgna Lietuvos miškų žemė. Tad reikalavimai kokybiškai žaliavai keliami jau miške, kur specialistai atrenka tinkamus kirtimui medžius, atsižvelgdami į augimo sąlygas. Be to, žaliava yra kruopščiai graduojama pagal išmatavimus, rūšį ir kokybę. 

Rusiška pušis (Pinus silvestris)

Rusiška mediena visame pasaulyje garsėja savo tvirtumu ir tankumu. Šios savybės būdingos ir Vidurio Rusijoje augančioms pušims. Jų tankis (540 kg/m3) gerokai didesnis nei Rytų Europos (430 kg/m3) ar Vakarų Europos (390 kg/m3) regionuose augančių pušų. Pakankamai didelis pušų tankis lemia mažesnį kamienų šakotumą ir kamienų plonėjimą, todėl išpjaunami lygios formos ilgi rąstai. Vidurios Rusijos pušys išauga iki 50 metrų aukščio bei 2-4 metrų pločio. Pušų tankis garantuoja šios medienos gaminių tvirtumą. Iš šios žaliavos pagaminta produkcija, pavyzdžiui, statybinės konstrukcijos, pajėgios atlaikyti didelį svorį ar spaudimą. 

Dėl didelio ekstraktų kiekio pušų mediena yra bioatsparesnė ir žymiai mažiau puolama medienos kenkėjų. Be to, pušų mediena yra gana gražios tekstūros ir splavos, skleidžia malonų kvapą.

Lietuviška eglė (Picea abies)

Spygliuočių miškų Lietuvoje yra 62 proc. Lietuvos miškų masyvuose labiausiai paplitę eglynai. Palankių augimo sąlygų dėka vidutinis metinės rievės plotis išlieka gana mažas (dešimt kasmetinių rievių - 25 milimetrai). 

Lietuvoje augančios eglės taip pat išsiskiria aukštais, tiesiais ir mažai šakotais kamienais bei mažu nusmailėjimu, todėl išpjaunami lygios formos ilgi rąstai. Eglės išauga iki 30 metrų aukščio bei iki 2 metrų pločio. Lietuviška mediena pasižymi labai maža kompresija. Iš šios žaliavos išpjautos lentos neturi polinkio linkti ir išlieka beveik tiesios. 

Ekologija

Dėl atmosferos taršos, globalinių klimato pokyčių, intensyvios žmogaus ūkinės veiklos ir kitų stresinių veiksnių miškai pastoviai kinta, dažniausiai skurdėjimo linkme. Natūraliai atsinaujinantys miško ištekliai - "Vigrimos" gamybos resursai. Todėl įmonei svarbu ne tik didinti gamybos apimtis, bet ir protingai bei taupiai naudoti miško išteklius, nes įmonės veiklos principas - vystyti ilgalaikę medienos industriją. 

"Vigrima" gamtosaugos klausimus stengiasi spręsti šiuolaikiškai, ekologizuodama gamybą. Vertindama ekologišką aplinką įmonė renkasi tokius gamybos būdus ir tokias technologijas, kurios užtikrintų, jog ekologiška aplinka liks ir ateities kartoms. Todėl įmonė medienos ruošoje taiko tik sortimentinę technologiją, kiek leidžia gamybos įranga, produkciją gamina iš natūralios ir ekologiškai švarios žaliavos, paliekant kuo mažiau atliekų. 

"Vigrimos" nuomone, ekologinių problemų sprendimo šaknys glūdi žmoguje. Žmogus turi pajausti gamtos vertę ir būtinybę ją saugoti it savo dalį. Žmogus taip pat turi suvokti, kad gamtą saugoti yra naudinga. Naudinga ir dabar gyvenančiam žmogui, ir jo vaikams, ir tautai, ir valstybei, ir visai žmonijai.